Bitexen Tesfed Türkiye Kupası

Bitexen TESFED Türkiye Kupası için geri sayım başladı! 

Türkiye Espor Federasyonu’nun tek resmî espor kupası

 Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2021 için kayıtlar 2 Temmuz itibariyle başlıyor! 

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin her yerinden binlerce espor severin katıldığı ve 125.000 TL’nin  üzerinde ödül dağıtılan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda bu yıl eFootball Pes, Fifa21 Fut/Classic, Zula, CS:GO, Rocket League, Dota 2, NBA2K21, Tekken 7, HADO, Pubg ve Pubg Mobile karşılaşmaları yer alacak.

İlk kez 2019’da ilki düzenlenen ve espor severlerden büyük ilgi gören organizasyon, geçtiğimiz yıl olduğu gibi “Bitexen TESFED Türkiye Kupası” adıyla, Bitexen isim sponsorluğunda yapılıyor. JBL Quantum, Türk Telekom, AXA Sigorta ve Metro FM  sponsorluğunda hayata geçirilen şampiyonanın finalleri Twitch ve Youtube üzerinden yayınlanacak. Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda 8 takım oyunu ve 3 bireysel oyun yer alıyor.

Türkiye’nin her yerinden 16 yaş ve üzeri tüm esporcuların katılımına açık olan ve 180.000TL değerinde EXEN Coin ödül havuzu bulunan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’na  kayıtlar 2 Temmuz’da başlayıp her oyunun online elemelerinden 2 gün öncesine kadar devam edecek.

 

–Takvim–

 

Temmuz ayından itibaren başlayacak şampiyonanın finalistleri,  pandemi nedeniyle canlı karşılaşmalara verilen aranın ardından ilk kez Ağustos’ta, İsfanbul Tema Park’ta izleyiciyle buluşacak. 

Covid-19 önlemleri alınarak gerçekleştirilecek finaller, yoğun ve rekabet dolu karşılaşmalarla 2 gün boyunca devam edecek. Finallerde karşılaşmaların yanı sıra çeşitli sürprizler, gün boyu açık havada espor severlerle olacak.

Finallerin ardından Dota 2, Tekken 7 ve eFootball PES şampiyonları Uluslararası Espor Federasyonu’nun düzenlediği 13. Dünya Espor Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etme şansı kazanacak. Şampiyonlar, bölge elemelerini aştıkları takdirde 14-20 Aralık  tarihlerinde  Eylat, Israil‘de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası Finallerine katılma hakkı kazanacaklar. (Finaller, COVID-19 ve pandemi gözetilerek değerlendirilecektir.)

Bitexen TESFED Türkiye Kupası’na katılıp kendini gösterme sırası artık sende, bol şans!

 

EXEN Coin nedir?

Kısa bir süre içerisinde dijital para dünyasında ilgi uyandıran ve ülkemizin sınırlarını aşarak dünya dijital varlık borsalarında işlem görmesi hedeflenen Türkiye’nin ilk milli Coin’idir.

Bitexen Dijital Para Alım Satım Platformuna Nasıl Üye Olunur?

Bitexen.com’u ziyaret ederek sağ üst kısmında bulunan “Hesap Oluştur” butonuna tıkladıktan hemen sonra, karşınıza çıkacak ekranda eposta adresinizi ve şifrenizi belirlemenizin ardından, hesap onay aşamasına geçebilirsiniz. 

Hızlı Al/Sat butonuna tıklayarak Türkiye’nin en fazla dijital varlığa sahip platformunda, 90’dan fazla dijital varlığı alıp-satabilir, saklayabilir veya transfer edebilirsiniz. 

Bitexen Referans Numarası’nı nasıl alabilirim?

Referans Numaramıza, Bitexen.com’a üye olduktan sonra; web sitesi üzerinden “Hesaplarım > EXEN Profilim” sayfasından ulaşabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden ise “EXEN” sekmesinden Bitexen Referans Numaranıza ulaşabilirsiniz.

 

Tüm esporculara şimdiden başarılar dileriz.