Sıkça Sorulan Sorular

Genel Kural Kitapçığını buradan görüntüleyebilirsiniz.

EXEN Coin nedir?

Kısa bir süre içerisinde dijital para dünyasında ilgi uyandıran ve ülkemizin sınırlarını aşarak dünya dijital varlık borsalarında işlem görmesi hedeflenen Türkiye’nin ilk milli Coin’idir.

Bitexen Dijital Para Alım Satım Platformuna Nasıl Üye Olunur?

Bitexen.com’u ziyaret ederek sağ üst kısmında bulunan “Hesap Oluştur” butonuna tıkladıktan hemen sonra, karşınıza çıkacak ekranda eposta adresinizi ve şifrenizi belirlemenizin ardından, hesap onay aşamasına geçebilirsiniz. 

Hızlı Al/Sat butonuna tıklayarak Türkiye’nin en fazla dijital varlığa sahip platformunda, 90’dan fazla dijital varlığı alıp-satabilir, saklayabilir veya transfer edebilirsiniz. 

Bitexen Referans Numarası’nı nasıl alabilirim?

Referans Numaramıza, Bitexen.com’a üye olduktan sonra; web sitesi üzerinden “Hesaplarım > EXEN Profilim” sayfasından ulaşabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden ise “EXEN” sekmesinden Bitexen Referans Numaranıza ulaşabilirsiniz.

Soru: Discord nedir?

Cevap: Discord, sesli bir iletişim uygulamasıdır.

Soru: Discord’u nasıl indirebilirim?

Cevap: Discord uygulamasını bilgisayarınıza indirmek için buradan indirebilirsiniz. Telefon ve tablet için yukarıdaki bağlantıdan giriş yaparak cihazınızın işletim sistemine uygun market adına tıklayarak yükleyebilirsiniz. 

Soru: Discord kullanıcı adımı nasıl öğrenebilirim?

Cevap: Adınızı görüntülediğiniz pencerede “Ayarlar” simgesine tıklayın. Ardından gelen “Hesabım” menüsünde “Kullanıcı Adı” olarak geçen ifade Discord adı ve kullanıcı etiketidir. (örn: ad#1234)

Soru: Turnuva Discord’una nasıl katılabilirim? 

Cevap: Discord sunucumuza discord.gg/2m7EPqVVnK linki üzerinden katılabilirsiniz.

Soru: Turnuva Discord’una nasıl katılabilirim?
Cevap: Discord sunucumuza discord.gg/2m7EPqVVnK linki üzerinden katılabilirsiniz. 

Soru: Hakemlere nasıl ulaşabilirim?
Cevap: Hakemlerimize Discord üzerinden yazılı veya sesli kanallar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Soru: Turnuvaya nasıl kayıt olabiliriz?
Cevap: Turnuvaya katılım göstermek için başvurmak istediğiniz oyunun kayıt sayfasına ulaşabilir ve başvuru formunu eksiksiz doldurarak kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Soru: Turnuvaya katılım ücreti bulunmakta mıdır?
Cevap: Turnuvaya katılım tamamen ücretsizdir. Herhangi katılım bedeli bulunmamaktadır.

Soru: Turnuva hangi tarihlerde düzenlenecektir?
Cevap: Turnuvanın oynanış tarihleri;

CS:GO ve Dota 2 için 12-15 Temmuz aralığında
PUBG Mobile için 15 Temmuz aralığında,
FIFA 21 FUT ve eFootball PES 21 için 14-19 Temmuz aralığında,
Tekken 7 için 14-18 Temmuz aralığında,
NBA2K21 için 21-24 Temmuz aralığında,
Rocket League ve FIFA 21 Classic için 21-25 Temmuz aralığında,
PUBG için 15 Temmuz aralığında,
Zula için 23-27 Temmuz aralığındadır.

Soru: Takımımın turnuva kaydının onaylandığını nasıl öğrenebilirim?
Cevap: Takım kaptanlarının mail adresine onay maili gönderilmektedir. Onay maili alan takımlar turnuvaya katılım sağlayacaktır. 

Soru: Turnuvaya katılmamız teyit edildi, şimdi ne yapmamız gerekiyor?
Cevap
: Discord sunucumuzda ( https://discord.gg/2m7EPqVVnK ) #・duyuru kanalımızı takipte kalmanız ve mail adresinizi düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Anlık olarak yapılacak duyurulardan takım kaptanları sorumludur. 

Soru: Fikstür ne zaman açıklanacak?
Cevap: Turnuva fikstürleri oyunların oynanış tarihlerinden 1 gün önce paylaşılacaktır.

Soru: Turnuva fikstürüne nasıl ulaşabilirim?
Cevap: Turnuva fikstürleri oyunların oynanış tarihlerinden 1 gün önce duyurulacaktır. Turnuva Fikstürleri ve Discord duyuru kanallarımızdan paylaşılacak olan fikstürler ek olarak mail adreslerinize de iletilecektir.

Soru: Turnuvaya kayıt olan takımlar hakkında nasıl bilgi alabilirim?
Cevap: Turnuvaya kayıt olan takımlar hakkında bilgi almak için Turnuva Fikstürleri sayfasını ziyaret edebilir ve Discord sunucumuzu kontrol edebilirsin.

Soru: Turnuva hakkında en güncel bilgilere nereden ulaşabilirim? 
Cevap: Turnuva hakkında en güncel bilgileri Discord sunucumuz ve web sitemiz üzerinden de elde edebilirsiniz. 

Soru: Aynı takım adı ile kayıt olan bir ekip bulunuyor. Bu durumda ne yapmamız gerekiyor?
Cevap: Aynı takım adı ile iki farklı takım, turnuvaya kayıt oluşturamamaktadır. Aynı takım adı ile yapılan başvurunun yerine yeni kayıt oluşturulması gerekmektedir. Eğer resmi bir espor takımı, kurum, kuruluş veya topluluk iseniz hakemlerimiz ile Discord üzerinden iletişime geçebilirsiniz ve aynı takım adından doğan sorunlarınızı çözebilirsiniz. 

Soru: Turnuvaya kayıt olduğum hesap yerine farklı bir hesap ile katılabilir miyim?
Cevap: Turnuvaya kayıt olduğunuz hesap dışında bir hesap ile katılamazsınız, bu durumun yaşanması halinde kayıt olduğu hesaptan farklı bir hesap ile katılan oyuncular ve takımları, turnuvadan men edilecektir.

Soru: Turnuvaya tekrardan farklı takım adı ile girebilir miyiz?
Cevap: Hayır, farklı bir takım adıyla katılamazsınız. Her takım/oyuncu turnuvaya bir kez katılabilir.

Soru: Turnuvalarda yaş sınırı bulunuyor mu?
Cevap: Rocket League, NBA2K21, eFootball PES 21, FIFA 21’de 15 Yaşını doldurmuş CS:GO, Dota 2, Tekken 7, ZULA, PUBG Mobile ve PUBG’de ise 16 yaşını doldurmuş oyuncular katılabilmektedir. 

Soru: Turnuvalarda seviye sınırı bulunuyor mu?
Cevap: Yalnızca PUBG Mobile’de 15 seviye üstü oyuncuları kabul etmekteyiz. 

Soru: Oyun içerisinde bağlantımın kesildiği veya koptuğu durumlarda duraklatma yapılabiliyor mu?
Cevap: CS:GO turnuvasında her takım maksimum 3 kere 1’er dakika olmak şartıyla duraklatma alabilmektedir. Dota 2 turnuvasında her takım 1’er kere 5 dk duraklatma alabilirler. Diğer oyunlar için duraklatma seçeneği bulunmamaktadır.

Soru: Turnuvadaki takım listesinin dolması halinde yedek takım alımı yapılıyor mu?
Cevap: Evet, takım listesi dolsa dahi yedek takımlar için kayıtları almaya devam ediyoruz. Discord sunucumuzda yer alan #kayıt-durum kanalında gerekli bilgileri görüyor olacaksınız. Yedek takım alımı yaptığımız zaman bizler tüm duyuruları yine Discord sunucumuz üzerinden paylaşıyor olacağız.

Soru: Yedek takımlar nasıl alınmaktadır?
Cevap: Yedek takımlar kayıt sırasına göre listelenerek alınmaktadır.

Soru: Rakip takım veya oyuncuyla ilgili bir problem yaşıyorum, ne yapmalıyım?
Cevap: Turnuva hakemleri ile iletişime geçip destek talebinde bulunabilirsiniz. 

Soru: FIFA 21’de rakibimi nasıl ekleyebilirim ?
Cevap: Playstation Network arkadaş ekleme panelinden fikstürde belirtilen rakibinizin PSN kullanıcı adını ekleyebilirsiniz. 

Soru: eFootball PES 21’de rakibimi nasıl ekleyebilirim ?
Cevap: Playstation Network arkadaş ekleme panelinden fikstürde belirtilen rakibinizin PSN kullanıcı adını ekleyebilirsiniz. 

Soru: CS:GO’da rakibim ile nasıl karşılaşacağım ?
Cevap: Rakibiniz ile FACEIT üzerinden eşleştirildiğiniz panelde öncesinde harita yasaklama ardından size verilecek olan sunucu IP’si ile karşılaşmaya katılarak oynayabilirsiniz. 

Soru: NBA2K21’de rakibimi nasıl ekleyebilirim ?
Cevap: Playstation Network arkadaş ekleme panelinden fikstürde belirtilen rakibinizin kaptanının ile iletişime geçerek ekleyebilirsiniz.

Soru: Rocket League’de rakibimi nasıl ekleyebilirim ?
Cevap: Rakibinizin takım adı ve kaptanına ait Discord iletişim bilgileri takım kaptanlarına açılacak olan Discord odasında yer almaktadır. İletişim için bu kanalda yer alan takım kaptanlarına ulaşabilmektesiniz.

Soru: Dota 2’de rakibimi nasıl ekleyebilirim ?
Cevap: Rakibinizin takım adı ve kaptanına ait Discord iletişim bilgileri takım kaptanlarına açılacak olan Discord odasında yer almaktadır. İletişim için bu kanalda yer alan takım kaptanlarına ulaşabilmektesiniz.

Soru: Tekken 7 ‘de rakibimi nasıl ekleyebilirim ?
Cevap: Steam platformunda rakip oyuncunun fikstürde yer alan kullanıcı adını ekleyerek rakibiniz ile karşılaşmaya katılabilirsiniz.

Soru: PUBG Mobile’da maçlara nasıl katılacağız?
Cevap: Maçınızın olduğu günlerde Discord üzerinden sizlere özel verilen rol ile oda bilgileri paylaşılacaktır. Discord’dan paylaşılan oda bilgisi ile birlikte maça katılabilirsiniz. 

Soru: PUBG PC’de maçlara nasıl katılacağız ?
Cevap: Maçınızın olduğu günlerde Discord üzerinden sizlere özel verilen rol ile oda bilgileri paylaşılacaktır. Discord’dan paylaşılan oda bilgisi ile birlikte maça katılabilirsiniz. 

Soru: ZULA’da rakibimiz ile nasıl karşılaşacağız?
Cevap: Fikstür içerisinde rakibinizi görüntüledikten sonra, Discord üzerinden hakem eşliğinde rakip takımla iletişime geçeceksiniz. İki takımın da karşılıklı olarak oyun lobi bilgilerinizi iletmesi ile birlikte maça katılabilirsiniz.

Soru: Turnuva ödülleri nelerdir? 
Cevap: Turnuvanın toplam ödül havuzu 180.000 ₺ değerindedir. Turnuva ödülleri her oyun için farklı olarak belirlenmiştir. Ödüller hakkında detayları oyunların kural kitapçıklarında bulabilirsiniz. 

Soru: Destek talebim kapatılmış görülmekte, bunun sebebi nedir?
Cevap: Destek talepleri herkese daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yardım sağlayabilmek adına sorunuz tamamlandıktan sonra kapatılmaktadır. 30 dakika içerisinde cevap alınamayan talepler de otomatik olarak kapatılmaktadır.

PLAYSTORE_LOOT